ADMITERE 2018 - COLEGIUL UNIVERSITAR ”SPIRU HARET” - DOMENII: ASISTENȚI SANITARI, PRODUCȚIE MEDIA ȘI IT *** PERIOADA DE ÎNSCRIERE LA COLEGIUL UNIVERSITAR ”SPIRU HARET” - 15 IUNIE - 15 SEPTEMBRIE 2018 *** COLEGIUL UNIVERSITAR ”SPIRU HARET” ARE SEDII ÎN BUCUREȘTI ȘI CRAIOVA *** DETALII PUTEȚI OBȚINE LA SEDIUL UNIVERSITĂȚII ”SPIRU HARET”, STR. ION GHICA NR. 13, SECTOR 3, BUCUREȘTI, TEL: 021.310.0075/ int. 206, 0721.80.85.77 SAU STR. VASILE CONTA NR. 4, CRAIOVA - TEL: 0251.43.22.95 *** UNIVESRITATEA ”SPIRU HARET” ORGANIZEAZĂ ÎNSCRIERI, ÎN PERIOADA 2 IULIE - 30 SEPTEMBRIE 2018 *** VIITORII STUDENȚI POT OPTA PENTRU UNUL DIN CELE 48 DE PROGRAME DE STUDII DE LICENȚĂ ȘI 34 DE PROGRAME DE MASTERAT ***

RECOMANDARI

PROGRAM TV

LUNI – 10 septembrie 2018

 

07:00 – Film documentar

07:30 – Jurnal Viral (r)

08:00 – Film documentar

08:30 – Ochiul de veghe (r)

09:00 – Film artistic (r)

11:00 – Interviurile lui Matei Georgescu (r)

12:00 – Film serial – Dragoste oarbă  (r)

13:00 – Film serial – Destine furate

14:00 – Film serial – Alesul inimii

15:00 – Film artistic (r)

17:00 – Film serial – Dragoste oarbă

18:00 – Vremea Live

18:05 – Filmul de colecție

20:00 Știri

20:25 – Vremea Live

20:30 Film artistic românesc –  Belca și Strelca (2010)

Regizor: Inna Evlannikova

Genul: Animație

22:30 – Film serial – Cavalerii cerului

23:00Film artistic Recuperatoul (2010)

Genul: Dramă

01:00 – Știri (r)

01:30 – Film serial – Destine furate (r)

02:30 – Film serial – Alesul inimii (r)

03:30 – Interviurile lui Matei Georgescu

04:30 – Film documentar (r)

05:00 – Film artistic (r)

 

  

MARŢI  – 11 septembrie 2018

 

07:00 – Film documentar

07:30 – Ştiri + Meteo (r)

08:00 – Film documentar

08:30 – Film documentar

09:00 – Film artistic (r)

11:00 – O lume în 30 de minute (r)

11:30 – Film documentar

12:00 – Film serial – Dragoste oarbă (r)

13:00 – Film serial – Destine furate

14:00 – Film serial – Alesul inimii

15:00 – Film artistic (r)

17:00 – Film serial – Dragoste oarbă

18:00 – Vremea Live

18:05 – Filmul de colecție

20:00 Știri

20:25 – Vremea Live

20:30 Film artistic românesc –  Acasă la tata (2015)

Regizor: Andrei Cohn

Genul: Dramă/Comedie

22:30 – Film serial – Cavalerii cerului

23:00Film artistic Protectorii (2010)

Genul: Comedie

01:00 – Știri (r)

01:30 – Film serial – Destine furate (r)

02:30 – Film serial – Alesul inimii (r)

03:30 – O lume în 30 de minute (r)

04:00 – Film serial (r)

04:30 – Film documentar (r)

05:00 – Film artistic (r)

 

 

MIERCURI  –  12 septembrie 2018

 

07:00 – Film documentar

07:30 – Ştiri + Meteo(r)

08:00 – Film documentar

08:30 – Film documentar

09:00 – ROMANIA SPIRITUALĂ – live

10.30 –  Film documentar

11:00 – Povești franceze (r)

11:30 – Film documentar

12:00 – Film serial – Dragoste oarbă (r)

13:00 – Film serial – Destine furate

14:00 – Film serial – Alesul inimii

15:00 – Film artistic (r)

17:00 – Film serial – Dragoste oarbă

18:00 – Vremea Live

18:05 – Filmul de colecție

20:00 Știri

20:25 – Vremea Live

20:30 Film artistic românesc –  Puștiul (1962)

Regizor: Elisabeta Bostan

Genul: Dramă

22:30 – Film serial – Cavalerii cerului

23:00Film artistic Defcon 2012 (2010)

Genul: Acțiune/SF

01:00 – Știri (r)

01:30 – Film serial – Destine furate (r)

02:30 – Film serial – Alesul inimii (r)

03:30 – Povești franceze (r)

04:30 – Film documentar (r)

05:00 – Film artistic (r)

 

 

JOI  – 13 septembrie 2018

 

07:00 – Film documentar

07:30 – Ştiri + Meteo(r)

08:00 – Film documentar

08:30 – Film documentar

09:00 – Film artistic (r)

11:00 – Crezi că știi? (r)

11:30 – Film documentar

12:00 – Film serial – Dragoste oarbă (r)

13:00 – Film serial – Destine furate

14:00 – Film serial – Alesul inimii

15:00 – Film artistic (r)

17:00 – Film serial – Dragoste oarbă

18:00 – Vremea Live

18:05 – Filmul de colecție

20:00 Știri

20:25 – Vremea Live

20:30 Film artistic românesc –  Ștefan Luchian (1981)

Regizor:  Nicolae Mărgineanu

Genul: Dramă

22:30 – Film serial – Cavalerii cerului

23:00Film artistic Vikingdom – Eclipsa însângerată (2013)

01:00 – Știri (r)

01:30 – Film serial – Destine furate (r)

02:30 – Film serial – Alesul inimii (r)

03:30 – Crezi că știi (r)

04:30 – Film documentar (r)

05:00 – Film artistic (r)

 

 

VINERI – 14 septembrie 2018

 

07:00 – Film documentar

07:30 – Ştiri + Meteo(r)

08:00 – Film documentar

08:30 – Film documentar

09:00 – Film artistic (r)

11:00 – Crezi că știi? (r)

11:30 – Film documentar

12:00 – Film serial – Dragoste oarbă (r)

13:00 – Film serial – Destine furate

14:00 – Film serial – Alesul inimii

15:00 – Film artistic (r)

17:00 – Film serial – Dragoste oarbă

18:00 – Vremea Live

18:05 – Filmul de colecție

20:00 Știri

20:25 – Vremea Live

20:30 Film artistic românesc Instanța amână pronunțarea (1976)

Regia: Dinu Cocea

Genul: Dramă

22:30 – Film serial – Cavalerii cerului

23:00Film artistic Secretul de la Arrow Lake (2009)

Genul:  Dramă

01:00 – Știri (r)

01:30 – Film serial – Destine furate (r)

02:30 – Film serial – Alesul inimii (r)

03:30 – Crezi că știi (r)

04:30 – Film documentar (r)

05:00 – Film artistic (r)

 

 

SÂMBĂTĂ – 15 septembrie 2018

 

07:00 – Știri + Meteo(r)

07:30 – Film pentru copii

09:00 – România spirituală

Emisiunea “România spirituală” îşi propune să facă cunoscute valorile patrimoniului cultural-bisericesc şi, în acelaşi timp, să promoveze şi o educaţie a publicului telespectator, în sensul cunoaşterii şi preţuirii operelor de reală valoare spirituală şi culturală.

11:30 – Film documentar

12:00 – Film documentar

13:00 – Film artistic (r)

15:00 – Film documentar

16:00 – Crezi că știi?

17:00 – Film artistic (r)

19:00 – Interviurile lui Matei Georgescu

20:00 – Petrecere la han – Emisiune de folclor

23:00 – Jurnal Viral

23:30 – Film artistic românesc – Scene de viață (2012)

Genul: Dramă

01:30 – Film artistic (r)

03:30 – Film documentar

04:30 – Film documentar

05:00 – România spirituală (r)

 

 

Duminică – 16 septembrie 2018

 

07:30 – Film pentru copii

09:00 – România spirituală

Emisiunea “România spirituală” îşi propune să facă cunoscute valorile patrimoniului cultural-bisericesc şi, în acelaşi timp, să promoveze şi o educaţie a publicului telespectator, în sensul cunoaşterii şi preţuirii operelor de reală valoare spirituală şi culturală.

11:30 – Film documentar

12:00 – Film documentar (r)

13:00 – Petrecere la han (r)

16:00 – Crezi că știi?

17:00 – Povești franceze

18:00 – Ochiul de veghe

18:30 – O lume în 30 de minute

19:00 – Film documentar

20:00 – Film artistic – Puterea legii  (2012)

Genul: Acțiune/ Dramă

22:00 – Film artistic – Tigru și dragon (2000)

Genul: Acțiune

00:00 – Film documentar

00:30 – Film documentar

01:00 – Povești franceze (r)

02:00 – Petrecere la han – (r)

05:00 – România spirituală (r)